KKK

Mis on TLLIX?

TLLIX on neutraalne kohtumispaik, kus osalejad saavad TLLIX-i kiire kohtvõrguühenduse kaudu vahetada IP-liiklust ja majutada oma IP-seadmeid. TLLIX pakub osalejatele (kõrgtasemel internetiteenuse-pakkujatele, sisupakkujatele ja Eesti suurettevõtetele) unikaalset teenustekomplekti.

TLLIX-i kiire kohtvõrk on üles ehitatud dubleeritud arhitektuuri põhimõttel, kusjuures kasutatakse virnastatavaid Cisco võrguseadmeid. Arhitektuur võimaldab suurt skaleeritavust ning mahud saab kergesti ning kiiresti nõuetele vastavaks kohandada. TLLIX on 24 tundi ööpäevas, 7 päeva nädalas ja 365 päeva aastas täieliku jälgimise all ning avariiolukorras saab osaleja juurdepääsu tunni jooksul.

 Kus TLLIX asub?

Füüsiliselt asub TLLIX-i kiire kohtvõrk Linx Telecommunications Eesti OÜ kaasaegses majutushoones aadressil Sõle 25. Hoone ehitas aastal 2000 Bechtel ja selles on kõik tipptasemel toite-, keskkonna- ja turvafunktsioonid, mida vajab tänapäeva majutuskeskus.

Lisaks on hoonel fiiberoptiline otseühendus TIX-iga aadressil Sõle 14, FICIX-iga Helsingis ja Netnodiga Stockholmis ning RIKS-i hoonega aadressil Ädala 4f. Täiendav ühendus on olemas MSK-IX-i, SPB-IX-i ja LIX-iga.

Kes saab TLLIX-iga ühineda?

TLLIX loodi selleks, et internetiteenuse pakkujatel, sisupakkujatel ja suurettevõtetel oleks alternatiivne kohtumispaik liikluse vahetamiseks. TLLIX-iga ühinemiseks tuleb täita järgmised vähesed ja selged eeltingimused: vaja on AS-numbrit, võimekust algatada ja hoida üleval BGP-4 seansse teiste osalejatega ning järgida tehnilisi nõudeid ja lubatud kasutuspoliitikat. Ei mingeid pikki protseduure, otsustusprotsesse ega ootejärjekordi.

Kuidas TLLIX-iga liituda?

TLLIX-iga liitumine on väga lihtne: saatke lihtsalt meil aadressile info@tllix.net ja me helistame teile tagasi. Esitame teile mõned küsimused ja saadame järgmisel päeval pakkumise. Võite ka laadida alla ja saata meile TLLIX-i osaleja vormi.

Seadmete paigaldamiseks ja TLLIX-i kohtvõrguga ühendamiseks kulub tavaliselt kuni üks nädal.

Kellelt saan rentida fiiberoptilist ühendust TLLIX-i hoonega?

Fiiberoptilist ühendust pakuvad Linxtelecom, Elisa, STV, Elion, Televõrgu, Starman.

Mida ma TLLIX-i osalemistasu eest saan?

TLLIX-is osalemine on algusest peale kasulik. Teie kohalolek TLLIX-is (IP-vahemik 195.137.179.0–195.137.179.255) võimaldab teil vähendada kulutusi ülesvooluliiklusele ja vahetada otseühendusliiklust teiste osalejatega. Varu-ülesvooluühenduste ja privaat-otseühenduste loomine teiste osalejatega on lihtne. Tasus sisaldub:

  • juurdepääs füüsilisele Gigabit Etherneti pordile avalikus TLLIX-is;
  • osalemine TLLIX-i otseühendus-privaatkohtvõrgus;
  • võimalus vahetada liiklust teiste TLLIX-i osalejatega avalike või privaatsete otseühenduste kaudu;
  • juurdepääs teie TLLIX-i pordi kasutusstatistikale.

Mis IP-aadresse TLLIX kasutab?

195.137.179.0–195.137.179.255